Není všechno zlato, co se třpytí

pátek 15. duben 2011 10:48

Na webu Jana Šinágla je informace o zakázkách otce Kristýny Kočí z MO a MF. Vzhledem k neustále hlásané „čistotě“ místopředsedy TOP 09 je dobré se nad touto informací zamyslet.
Současná tragikomická situace, ve které se nachází naše vláda, má mnoho kořenů, o kterých se nám, občanům ani nezdá. Myslím, že většině voličů by vláda k Velikonocům udělala největší radost tím, že by odstoupila.


Z naší korespondence

Čtvrtek, 14 Duben 2011 17:16

Vít Bárta začal hovořit na ČT o setkání Kristýny Kočí s Topolánkem a Tluchořem, veřejnoprávní televize stáhla z vysílání šot, na němž jsou všichni tři pohromadě….?! Zabývat se nahrávacím zařízením v pokoji poslankyně Kočí je už i pod úrovní Blesku a další pohádkou pro dospělé… Kalouskovo chapadlo: Zakázky za 73 milionů pro Kočí Otec Kristýny Kočí dostával zakázky od ministerstva obrany a později z Generálního ředitelství cel, které spadá pod ministerstvo financí. Vypadá to, že odchod Kristýny Kočí z Věcí veřejných a její spolupráce s Petrem Tluchořem z ODS by mohla mít širší vazby. Její otec Antonín Kočí totiž dostával zakázky od lidovci ovládaného ministerstva obrany a později z Generálního ředitelství cel, které spadá pod ministerstvo financí.

Před příchodem Vondry měl na ministerstvo obrany velký vliv Miroslav Kalousek, který zde byl ostatně v minulosti náměstkem. Generální ředitelství cel spadá přímo pod Kalouskovo ministerstvo financí. Firmu Skill vlastní otec Kristýny Kočí. Na začátku prosince 2010 ministr obrany Alexandr Vondra z ODS odvolal ředitele sekce vyzbrojování Jiřího Staňka (působil ve funkci od 2007) a nahradil jej svým dosavadním poradcem pro oblast akvizic Petrem Szönyi, který je nyní přímo odpovědný náměstku pro vyzbrojování Rudolfu Blažkovi (ODS).

Staněk patřil dlouhodobě k základním pilířům lidoveckých ministrů obrany. „Vidíme tady jistý motiv Kristýny Kočí. Od této doby nezískala softwareová firma SKILL s.r.o., patřící otci Kristýny, Antonínu Kočí jedinou zakázku na ministerstvu obrany a vyhrávala už pouze na generálním ředitelství cel, spadajícím pod ministerstvo financí, které dlouhodobě ovládá Miroslav Kalousek," řekl k věci poslanec Věcí veřejných Michal Babák.

Sám ministr financí ale spojení svého jména s rodinou Kristýny Kočí odmítá: "Za prvé, já vůbec netuším, co dělá pan Kočí starší, vážně vůbec netuším. A za druhé, já bych docela rád, kdyby každý, kdo vznáší takové poznámky, si uvědomil, že já čtrnáct let na ministerstvu obrany nepracuji. A pokud práce kohokoliv bude prověřována tak důsledně, jako v mém případě, a nenajde se smítko, jako v mém případě, tak každémupogratuluji," reagoval Kalousek na dotazy serveru ParlamentníListy.cz. ještě to pokračuje....

73 miliónů pro rodinu Kočí Od konce roku 2007 podle informačního systému veřejných zakázek získala firma SKILL tendry na ministerstvu obrany za zhruba 40 milionů korun. Za stejné období tentokrát však z generálního ředitelství cel za zhruba 23 milionů.

Kde tedy může být politická vazba mezi Kalouskem a Kočí? Předseda poslaneckého klubu Petr Tluchoř je znám svými dobrými vztahy s Miroslavem Kalouskem a Mirkem Topolánkem. Topolánek má zase dobré vztahy s Kalouskem. Naopak od počátku jednání o pravo-středové koalici byla zřejmá jistá animozita mezi Kalouskem a Vítem Bártou. TOP 09 nyní požaduje podobně jako ODS odchod véčkařských ministrů Radka Johna a Josefa Dobeše. V ODS měl na jejich odchod nejvíce tlačit právě Tluchoř.


(Zdroj: fran, informační systém veřejných zakázek.) - Datum: 10.4.2011Ohodnoťte článek:
·

· 1

· 2

· 3

· 4

· 5
( 3 Hlasů )

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Duben 2011 17:25Tomáš Jurčík

Tomáš Jurčík

Tomáš Jurčík

školství, kultura, politka.

Pedagog ve výslužbě; předseda Společnosti středoškolských pedagogů.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora